Menu strony
zakupy linkbaby

Wygodny styl wojskowy

Na chwilę obecną śmiało można stwierdzić, że panuje moda na militaria. Przejawia się to w bardzo różnych dziedzinach życia. Coraz więcej osób interesuje się aspektami wojskowymi i militarnymi, a zatem historią wojen i broni, jak również tymi sprawami w kontekście współczesnym. Bardzo lubiane są repliki broni, używane zarówno do odtwarzania wydarzeń historycznych, jak i w celach rozrywkowych. Pewnym przejawem tej mody jest też popularność paintballu, czyli strzelania ze specjalnych karabinów za pomocą nabojów z farbą.


Samolot
Styl wojskowy dotyczy także odzieży. Na przestrzeni ostatnich lat można było zauważyć bardzo różnorodne zmiany odzieży wzorowanej na wojskowym stylu. Ubiory tego rodzaju są w większości przypadków bardzo funkcjonalne ze względu na trwałe materiały, dużą ilość kieszeni i inne aspekty. Są więc używane w części sportów ekstremalnych, jak również na przykład w survivalu. Spodnie o charakterze wojskowym takie jak na przykład spodnie helikon są także bardzo praktyczne i trwałe, przez co kupowane są przez wiele osób.

Styl militarny a subkultury

odzież militarna
Liczne ubiory o charakterze wojskowym bywają kojarzone z przedstawicielami rozmaitych subkultur. Ubiory jak na przykład ciężkie buty czy kurtka Harrington większości osób kojarzą się z grupą skinheadów i charakterystycznym dla nich stylem. Za to plecak typu kostka, często z demobilu, to element, który lubią przedstawiciele punków oraz niektórzy miłośnicy muzyki metalowej. W tych sytuacjach w większości przypadków plecaki te pokryte są naszywkami z nazwami zespołów muzycznych i różnego rodzaju hasłami.

Militaria a moda

Styl zawierający militaria to również styl w modzie. Wariacje na temat odzieży wojskowej niekiedy sięgały bardzo daleko. Przede wszystkim styl militarny zakłada użycie wzoru moro w odzieży. Wzór ten także pojawia się w wielu rozmaitych odmianach i barwach, ponieważ nie musi już mieć właściwości kamuflujących. Z tego powodu widuje się między innymi wzór moro w odcieniu różowym. Styl militarny to także elementy odzieży w kolorze oliwkowej zieleni i khaki. Jest wiele rodzajów obuwia, dla którego wzorem były buty wojskowe. Ostatnio na przykład bardzo modne stały się oficerki damskie, oparte na długich butach ze skóry używanych w armii.
10-04-2023