Menu strony
zakupy linkbaby

Jakich danych producenci ubrań nie umieszczają na metce?

W czasach, kiedy szczególną uwagę poświęcamy na sprawy powiązane z zabezpieczeniem środowiska, trochę mniejszy akcent kładziemy w tym kontekście na stosowane przez swoją osobę odzienia.


Dzieje się tak z powodu typowego nawyku, deficytu funduszy na takie sprawy czy z racji ignorancji albo niewiedzy.


Czym w ogóle mogą być ubrania ekologiczne? Otóż określenie to nie tyczy się jedynie samego materiału, z którego wytworzone jest dane odzienie. Tu chodzi o coś więcej, np. funkcjonuje w tym przedmiocie sprawa zamiany bawełny na drewno bambusowe, chociaż mówi się też, że do jego uprawy używa się ogromne ilości pestycydów. Czy drewno bambusowe jest względem tego w większym stopniu przyjazny dla środowiska niż bawełna? Innym przykładem na być może wyłącznie szum medialny dotyczący przedmiotów jakimi mogą być ubrania ekologiczne (więcej na temat ubranek) jest kwestia rodzaju barwników używanych przy ich wytwarzaniu. Odmienną kwestią jest także samo przewiezienie ubrań. Cóż z tego, że wykonywane są ubrania przyjazne środowisku w okoliczności, kiedy do ich transportu w niezwykle dużym stopniu brudzi się przyrodę? Tego typu informacji nie odnajdziemy na etykietce. Ciekawy artykuł na taki wątek napisał dziennikarz z Wall Street Journal.


Inni czytali też

Moda damska - co wybrać, żeby nie zmarznąć?

moda damska
Nieubłaganie zbliżają się zimowe miesiące. Meteorolodzy twierdzą, że czekają nas niezwykle niskie temperatury i spore opady śniegu. To znaczy, że najwyższa pora, by przejść się do sklepu.Na pewno podstawowym wyborem dla kobiety jest cieplutki płaszcz zimowy.


torebka


Wszakże faktem jest to, że przykładowo sweterek niemowlęcy jest bardziej ekologiczny niż taki wytworzony z tworzywa nienaturalnego.

Zobacz informacje i odkryj serwis (https://www.stajniaiskra.pl/obozy/), który z pewnością Cię zainteresuje. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to już teraz! Z pewnością nie będziesz żałować.

Prawdą jest także to, że ubrania z takiego surowca mogą być dużo bardziej przyjemne w noszeniu. Dlatego też o wiele korzystniej stanie się, jeśli dla własnego małego dziecka zakupimy sweterek niemowlęcy stworzony z surowca naturalnego, ekologicznego niżeli ze nienaturalnego - obejrzyj dostępne sweterki niemowlęce.


W tym temacie nie ma miejsca na którekolwiek polemiki. Przecież tu idzie o dobro dziecka. Przeto też taki sweterek niemowlęcy musi zostać miły w użytkowaniu.
24-11-2023