Menu strony
zakupy linkbaby

Parę słów o modzie

Przychodzą ładniejsze dni, a wspólnie z nimi wietrzenie waszych szaf. Trzeba po długich zimowych miesiącach przeszukać jej zawartość i uaktualnić.
Zakopujemy głęboko duże swetrzyska, babcine rajtuzy i babcine spódnice. Sezon wiosenny to dni, gdy panują na pokazach i na deptakach sukienki.

A jest ich co nie miara. Do kupienia mamy wymyślne projekty oraz printy. Każdy sklep (Zobacz więcej: sklep z galanterią skórzaną) asos pokazuje nam najnowsze zbiory konfekcji. Można zatem do woli wybierać. Sukienka asos to, obok karminowych ust i szpilek, oznaka kobiecości. Dlatego wiele kobiet kupuje projekty, które zaznaczają kobiece walory. Są to wzory z wcięciem w talii i przylegające. Wzorowa długość to przed kolano, jednak jeśli posiadamy piękną sylwetkę i długie nogi możemy pokusić się o krótką spódniczkę. Kochamy również jeździć w sukienkach do pracy. W takim razie ta długość chyba niewłaściwe. Także góra powinna być zabudowana, a zatem przepastne dekolty muszą poczekać na inną sposobność.

Zwykle także ich kolor jest dobrany. Takie reguły tyczą się pracownic urzędów, dużych firm, czy instytucji. Kiedy pracujemy w branży artystycznej to odrobina szaleństwa także w ubraniu jest zawsze mile postrzegana. W ostatnich sezonach cieszyliśmy się renesansem lat 50. i 60. w modzie.
Wtedy na ulicach oraz w sklepowych witrynach zjawiły się rozkloszowane suknie z czarującą halką. To wyjątkowo kobiecy fason, który zaznacza talię. Ta kreacja będzie właściwa dla tych pań, które mają problemy z biodrami lub szerokimi udami. Zaraz potem nastał czas na kreacje w kształcie trapezu, niezwykle ascetyczne w formie, ale często z ciekawym printem. To ukłon w kierunku lat 70., gdy panowały te modele. Taka kreacja pomoże nam schować wystający brzuszek. Jeżeli mamy doskonałe plecy możemy się nimi pochwalić wybierając sukienkę z odkrytym tyłem. Bardzo wdzięczne są sukienki odcinane pod biustem, tzw. józefinki. Ten fason często wybierają panie w ciąży- nie tylko ukrywają brzuszek, ale również są bardzo wygodne, przewiewne i nie krępują ruchów. Wysokie panie będą się pięknie prezentowały w długich sukniach. Mogą sobie na nie pozwolić również niższe kobiety, pod warunkiem, że mają nienaganną figurę.
29-09-2023