Menu strony
zakupy linkbaby

Jak zorganizować wyprawę w góry? Na co zwracać uwagę? Jak dobrać plecak oraz rękawiczki na zimę, jakiego rodzaju będą najlepsze?

Gdy planujemy zimowe wędrówki w góry to trzeba pomyśleć o wielu sprawach. Chodzenie po górach o tej porze to coś całkowicie odmiennego niż w porze letniej, jak jest gorąco i poza burzą w sumie nie ma żadnych zagrożeń. Zima to co innego, bo należy uważać na różne zjawiska atmosferyczne, jakie mogą sprawiać trudności. W obecnym artykule skupimy się na 2 elementach, które są konieczne, jeśli mamy w planach wyprawę w góry. Jednym z tego typu elementów jest plecak, drugim rękawiczki zimowe.


Dobór plecaków jest naprawdę różnorodny, z pewnością bardzo dużo zależy od tego, na jak długo w góry się wybieramy. Jeśli chodzi o wyprawy jednodniowe to najkorzystniej wybrać plecak (wypatrz promocje), jaki jest lekki. Na taką niezbyt długą wyprawę, bez wspinania, powinien wystarczyć plecak w okolicach 15-20 litrów. Jak mowa o wspinaczce to korzystniejszy będzie większy plecak, w okolicach dwadzieścia pięć-trzydzieści litrów, jaki można zostawić pod ścianą, jesteśmy w stanie się również w nim wspinać. Sprzęt na parodniowe chodzenie po górach musi być już inny. Powinien posiadać pojemność trzydzieści pięć-pięćdziesiąt litrów, lecz 10-15 litrów to powinien być komin, jaki można skompresować. W zestawie najlepiej jak znajduje się wygodna odpinana klapa. Waga tego typu plecaka musi mieć poniżej 1,5 kilograma.


rękawiczki zimowe
W plecaku, który będziemy używać musi być miejsce, aby zaczepić raki oraz czekany. Na survivalowy wypad zdecydowanie najlepsze są plecaki taktyczne - . Dosyć łatwo go nabyć w profesjonalnym sklepie, jakim są Militaria.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie, która też Cię zainteresuje. Znajdziesz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tu kwestii.

Jesteśmy w stanie to zrobić stacjonarnie, lecz bardziej komfortowo jest online. Następnym elementem, o jakim mówiliśmy we wstępie, a który jest niezbędny w górach zimową porą, są rękawiczki zimowe. Takie rękawiczki oczywiście możemy dopasować do kurtki zimowej albo innych dodatków, takich jak czapka, ale najbardziej ważne, by były wybrane dopasowane pod kątem funkcjonalnym. Nie należy sugerować się chwilową modą, ponieważ to do niczego nie doprowadzi. Rękawiczki zimowe są w stanie być obszyte futerkiem, jednocześnie mogą być wyposażone w różnorodnego rodzaju ozdoby. Najistotniejsze jednak zadanie jest takie, aby zapewniały ciepło, jak i ochronę przed zimnem i śniegiem.


Jak nasze dłonie dosyć łatwo i szybko marzną, to najkorzystniej wybrać rękawice, które są dodatkowo ochraniane od wewnątrz delikatnym materiałem. Powinny zapewniać najlepszą ochronę przed silnym wiatrem, który powoduje, iż odczuwana przez nas temperatura jest jeszcze niższa niż wskazują na to termometry. Rękawiczki muszą być koniecznie dopasowane, jednakże nie mogą spowodować ucisku, ponieważ będzie przeszkadzać to w całkowitej swobodzie ruchu dłoni i każdego palca z osobna. Identycznie jak plecaki, tak samo rękawiczki zimowe najlepiej kupić w profesjonalnym sklepie, takim sklepem są Militaria (świetny artykuł). Dzięki temu posiadamy gwarancję, że nabyty przez nas produkt będzie najlepszej jakości.
31-01-2019