Menu strony
zakupy linkbaby

Jak powinien ubierać się mężczyzna z nadwagą?

Chociaż wiele mówi się o modzie dla kobiet z nadwagą, nieco gorzej z dobraniem odzieży radzą sobie panowie z nadwagą. Z reguły popełnianym błędem jest sięganie po ubrania za duże, które wizualnie dodają kilogramów i lat. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Częste błędy

Inni czytali też

Co na siebie założyć w zimie?

eleganckie półbuty
Nadchodzą paskudne dni, które w naszym kraju będą trwać do pierwszych dni kwietnia. Jeśli nie masz w szafie wielu ciepłych ubrań, musisz zaplanować sobie wyprawę po butikach. Wszelkie niepotrzebne ciuszki, których już nie chcesz nosić, najmądrzej jest oddać potrzebującym. Kontenery instytucji pomocowych napotkach w większości miast w naszym kraju. Wiedz, że dbanie o ubogich jest obowiązkiem każdego z nas.


Każdy chce wyglądać jak najlepiej bez względu na swoją wagę, czy wzrost. Coraz częściej też można natrafić na specjalną ofertę sklepów odzieżowych skierowaną właśnie dla osób z nadwagą. Nieco mniej problemów mają panie – wystarczy, że odwiedzą sklep dla puszystych, aby znaleźć elegancką sukienkę, czy bluzkę dedykowaną dla pań w rozmiarze XXL. A co z płcią przeciwną? Mężczyźni często miewają problem z brzuszkiem, który starają się ukryć pod luźnymi ubraniami. Jednak tego typu strategia przynosi na ogół inny skutek – zbytnio duże ubrania powodują, że grubszy mężczyzna wygląda na jeszcze grubszego niż jest w rzeczywistości, a workowate ubrania w szarawym kolorze dodatkowo dodają lat. Poza tym ważny jest fason. Wąskie klapy marynarki, kurtki i bluzy, czy nieodpowiednia długość ubrań z reguły nie dodają masywnej sylwetce lekkości. Odwiedzając sklep dla puszystych należy więc zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na adekwatny rozmiar. Sprawdź ubrania xxl.

Człowiek z nadwagą
Ubrania dla puszystych

Sklepy XXL z odzieżą dla osób puszystych są coraz lepiej zaopatrzone. Wpływ na to mają zmiany dotyczące postrzegania ludzi z nadwagą. Dużą popularność zdobywają modelki w większych rozmiarach, a panie mają świadomość, że także z nadwagą mogą wyglądać atrakcyjnie. Niestety, w sklep xxl nie ma tak bogatej oferty dla mężczyzn z nadmiarem kilogramów, niemniej zakupując ubrania warto pamiętać o kilku zasadach. Puszyści panowie powinni unikać swetrów zdobionych grubym splotem, bluz polarowych, koszulek z dużymi napisami i z poziomymi pasami oraz golfów. Dobrze za to prezentować się będą w klasycznych koszulach, kardiganach i koszulkach polo, zaś jeśli chodzi o swetry, to zdecydowanie lepszą opcją będą modele wykonane z cienkiej dzianiny. Należy przy tym zatroszczyć się o zachowanie proporcji – szersze klapy w marynarce wyglądać będą lepiej przy masywnej twarzy.

Chcesz pogłębić własną wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Trzeba wejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej (https://www.imprezyczas.pl/c/z-bohaterami-bajek-zwierzeta) szczegółów.

Odwiedzając sklepy XXL warto mieć w głowie te zasady i oczywiście stosować je w praktyce.
05-04-2024