Menu strony
zakupy linkbaby

Jaką wybrać czapkę dla niemowlaka? Na jakie sprawy zwrócić uwagę? Co jest najbardziej istotne?

Do nakrycia głowy dziecka możemy użyć czapki, kapelusika albo chusty, lecz każde z tego rodzaju nakryć musimy zakładać we właściwym czasie. Czy wiemy jaki to moment? Zwróćmy na to uwagę podczas wybierania nakrycia.


Główka noworodka jest rzeczywiście duża, nieporównywalnie bardziej duża niż reszta jego ciałka.
Duża główka ochrania łagodne kości ramion i obojczyków przed niebezpieczeństwem uszkodzenia, a może tak się wydarzyć, gdy dziecko w okresie porodu przeciska się przez kanał rodny. Jest i kolejna sprawa, gdyż po porodzie dziecko ma dość słaby system termoregulacji, tak więc przez główkę utraci dość dużą ilość ciepła, a jak definiują eksperci, taką drogą może tak uciekać nawet trzydzieści procent.


Żeby ochronić dziecko przed nadmiernym wyziębieniem, należy je odpowiednio chronić, czapka zimowa dla niemowlaka to rzecz konieczna (Broel). Im jest bardziej chłodno, tym czapka powinna być bardziej ciepła, powinna bardziej dokładnie okrywać uszy. Jak panują wyższe temperatury, na jesień i wiosnę, najkorzystniej założyć czapkę z bawełny, starsze niemowlę może zaś mieć na głowie kapelusik lub chustkę. Najbardziej odpowiednia czapka to taka, która przylega do główki, ale nie powoduje jej ucisku.


czapka zimowa dla niemowlaka


To tego typu, która ma dodatkowe osłonki na uszy, jesteśmy w stanie więc ją zamocować pod brodą dziecka, by się nie zsuwała. Najbardziej odpowiednie są czapki-pilotki, ale i zwykłe, z polaru, a jednocześnie grubej bawełny.
Typy bez osłonek zimą i jesienią są dosyć niepraktyczne, trudno bowiem wybrać egzemplarz, jaki najlepiej przykryje uszy i jednocześnie nie będzie schodził na oczy. Jak widzimy, przed zakupem powinniśmy się trochę nad tym zastanowić, by wybrać jak najlepiej.
18-05-2021