Menu strony
zakupy linkbaby

Trochę w temacie rozmaitości w damskiej szafie z bielizną

Analogicznie jak kobieca torba jest zapełniona różnorakimi przedmiotami, które wydają się być konieczne przeciętnej pani w trakcie całego dnia, tak samo dużą różnorakość mamy możliwość podziwiać w kobiecej szafie z artykułami bieliźnianymi. O ile mężczyzna wymaga w tym temacie jedynie skarpet i bokserek, o tyle kobieta ma już dużo większy wybór. Wszystko po to, żeby móc się ubrać adekwatnie do sytuacji oraz ubrania na bieliźnie, a jednocześnie czuć się kobieco i komfortowo zarazem.


bielizna
Artykuły bieliźniane są nieodzownym fragmentem naszego stroju, ale znajdą się też tacy nonkonformiści, którzy w letnie dni rezygnują z niej całkowicie. Mimo, że przeważnie nie jest uwidoczniona to różnorakość wzorów, barw i krojów wśród damskej bielizny jest wielka. Naistotniejsze jest, żeby czuć się wygodnie oraz jednocześnie dbać o czystość. Tak więc kobiety uprawiające sport postawią na bokserki damskie, zabiegane dziewczyny wdzieją bawełniane figi, natomiast odważne kocicie zdecydują się na ektrawaganckie stringi i ozdobne halki - halki.

Markety bieliźniane obfitują w tak ogromny wachlarz i różnorodność sprzedawanych produktów, że adekwatnie od upodobań każda pani znajdzie coś dla siebie i będzie miała możliwość poszczycić się bielizną na każdą okazję – na letnie leniuchowanie, na odważną randkę, na spotkanie w sprawach biznesowych, czy też na każdy dzień.


Bielizna korygująca
Jednak warto napisać o tym, jakie odmiany kobiecej bielizny są do kupienia współcześnie, ponieważ samych fundamentalnych rodzajów – bez podziału na wzory, wersje kolorystyczne i tworzywo – jest względnie niewiele. Najważniejsze są oczywiście staniki oraz majtki, chociaż jeszcze kilka wieków temu podstawą kobiecej garderoby były kalesony, zasłaniające sporą część nóg gacie lub wełniane halki. Kobiece majtki można podzielić na: figi, stringi (od ang. „string”, czyli „sznurek”), bokserki damskie oraz wszelkiego rodzaju majtki korygujące.

Figi to raczej bielizna na co dzień, wygodna; stringi opisywane są jako jedne z najbardziej seksownych fragmentów bielizny; pomysł na bokserki damskie zaczerpnięto z męskich bokserek, to majtki idealne dla dziewczyn uprawiających sport; majtki modelujące zapewniają skorygowaną figurę. Staników nie warto specjalnie opisywać, ale trzeba wyszczególnić ich rodzaje: stanik bez ramiączek, push-up, półusztywniany (semi-padded), usztywniany (padded), nieusztywniany (soft) oraz bezszwowy, czyli stanik sportowy nazywany też „t-shirt bra”.
07-09-2020