Menu strony
zakupy linkbaby

Najstosowniejsze buty na uroczystości - nie pomysłu, jakie to mogą być

Wraz z nastaniem wiosny, pojawiają się okazje uczestnictwa w różnego typu uroczystościach. Wesele kuzynki, komunia siostry, nasza matura czy urodziny na świeżym powietrzu. Te wszystkie okazje wymagają konkretnego stroju, panie zazwyczaj zakładają sukienki, dobierają detale. Lecz jedną z ważniejszych kwestii, do której co niektórzy nie przywiązują wystarczającej uwagi, jest dobór odpowiedniego obuwia.


buty na obcasie
Udając się na ważną uroczystość, trzeba odszukać złoty środek przy komponowaniu kreacji - buty powinny być przede wszystkim kompatybilne z naszym strojem. Jednak istotną sprawą jest także komfort, szczególnie w przypadku wesela, trwającego wiele godzin i wymagającego przebywania w ciągłym ruchu na parkiecie. W tym przypadku, dobrze zaopatrzyć się w dwie pary obuwia. Czółenka damskie na wysokim koturnie towarzyszyć nam będą w trakcie ceremonii zaślubin w kościele, z kolei na czas wesela można przebrać się w wygodne, dobrane do sukienki balerinki.

Zarówno matura jak i komunia, wymagają od nas o wiele bardziej formalnej i stosownej garderoby. Żakiety, garsonki, dziewczęce sukienki koktajlowe - to najbardziej przyda się w tym wypadku. Buty również muszą być odpowiednie, balerinki nawet jeśli wygodne, nie są wystarczająco poważne i formalne. Dobrze ubrać czółenka damskie, które optycznie wydłużą nogę, oraz nadadzą charakteru naszej całej kreacji. Możemy wybrać niższy obcas, aby czuć się pewniej, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy przygotowane do tego rodzaju obuwia.

Wszelkiego rodzaju imieniny, ogniska czy pozostałe przyjęcia, które usytuowane są na świeżym powietrzu, zazwyczaj posiadają niezbyt oficjalny charakter. Wtenczas nasz ubiór może być bardziej indywidualny, wygodny, można sobie w nim pozwolić na sporo fantazji. Buty dobieramy w zależności od podłoża - jeśli czeka nas grill na nierównej trawie, czółenka damskie się nie przydadzą, w przeciwieństwie do wygodnych trampek. Jeśli są to imieniny lub inne ważne święto dla gospodarza, starajmy się unikać stroju sportowego, ale mimo to wybrać wygodę - balerinki sprawdzą się najlepiej.


codzenie w butach na obcasie
Mimo iż konwenanse w obecnych czasach uległy rozprężeniu, to nadal nasz wygląd w przypadku istotnych, oficjalnych uroczystości mówi o naszym dobrym lub złym wychowaniu. Należy mieć to na uwadze wybierając strój i buty, bowiem bardzo łatwo urazić gospodarza niewłaściwym strojem.
21-05-2020