Menu strony
zakupy linkbaby

W jaki sposób stworzyć ogród bez pomocy architekta

Prawie każdy z nas chciałby posiadać ogród bezobsługowy a także tani (w zrealizowaniu i utrzymaniu), a zarazem pełen zadbanych roślin, ładny o każdej porze roku oraz funkcjonalny. Nie łatwo jest to wszystko pogodzić.


Jednakże najważniejsze, by urządzić go zgodnie z przemyślanym planem oraz zrealizować wszystkie prace we właściwej kolejności.


topex
Domek czy ogródek - co w pierwszej kolejności? Większość inwestorów najpierw skupia się na budowie domu, zaś dopiero potem – na zagospodarowaniu parceli. My doradzamy – niech ogródek rośnie wraz z siedliskiem. Przeminęły już czasy, kiedy ekipa podczas budowania budynku unicestwiała całą działkę. Kiedy projekt ogródka powstaje równolegle z planem obiektu, poniektóre jego fragmenty, dla przykładu taras, można zaplanować tak, by doskonale wtapiały się w otoczenie. Mało tego jeśli większe roboty ziemne na parceli uskutecznimy w trakcie budowy domku, na etapie jego dopieszczania nie trzeba będzie brnąć w błocie, a niedługo będzie można się weselić podwójnym rezultatem. Odpowiednie narzędzia nabędziesz w Bass Polska- bass polska.


Jeżeli natomiast domek już stoi, w okresie zimowym warto zająć się projektowaniem ogródka (wiosną będzie można zaraz przystąpić do prac). Gdy jest mały i rośnie na nim troszeczkę drzew, zadanie jest ułatwione. Jeżeli działka jest zupełnie pusta, bez drzew i uzbrojenia w media – założenie ogródka pochłonie o wiele więcej czasu a także pieniędzy. Wówczas na początek dobierz należyty panel ogrodzeniowy.


Organizując ogródek we własnym zakresie, pamiętajmy, iż najefektowniej wygląda wielopiętrowy układ roślinek (w głębi – hen w polu widzenia – sadzi się większe egzemplarze, np. drzewa, krzewy, przed nimi byliny, zaś najbliżej widza rośliny płożące) oraz zestawienie rodzajów o odmiennym pokroju - dla przykładu strzelistych z tymi o wiszących pędach. Zaopatrz się w niezbędne narzędzia Topex.


namioty ogrodowe
Bez projektu ani rusz. Jeżeli urządzanie ogródka rozpoczniemy od wykonania planu zagospodarowania jak też ustalenia kolejności robót, unikniemy błędów i zoptymalizujemy działania- wytrzymałe namioty ogrodowe.


W miejscu, gdzie będą wykonywane nasypy, zawczasu będzie można ściągnąć wierzchnią, urodzajną warstewkę ziemi (przyda się później podczas sadzenia roślin). Realne stanie się również oszacowanie kosztów prac oraz zaprojektowanie ich zgodnie z określonym budżetem. Na koniec projektujemy takie elementy jak namioty ogrodowe.
29-04-2021