Menu strony
zakupy linkbaby

Wybieramy buty do garnituru - na co zwrócić uwagę?

Z klasą, szyty na wymiar, dopasowany do krawata - takie wyobrażenie dominuje na myśl o garniturze męskim. Żeby pasował do całości i sprawiałnajlepsze wrażenie musi uzupełniać się z innym częściami garderoby każdego faceta. Na przykład obuwiem.


Facet w garniturze
Nie przypadkowo mówi się, że mężczyznom patrzy się na buty do garnituru… Wypastowane, błyszczące, dopasowane do nogawek spodni garniturowych dodadzą elegancji, a ponadto sprawiają, że całościowe wrażenie wywołują wręcz olśniewające. Nie jest też prawdą, iż kupić można je wyłącznie w sklepach obuwniczych. Jak je więc wybierać i na jakie kryteria zwrócić uwagę? Co czyni nasz wybór adekwatnym, a które buty najzwyczajniej gryzą się w oczach współtowarzyszy imprezy?

Kolor
Jedną z najważniejszych zasad, o której powinniśmy pamiętać wybierając buty do garnituru, powinno być dopasowanie ich koloru do odcieni marynarki, czy palta. Częstym wyborem są buty ciemne - pasują one i do równie czarnych garniturów jak i tych z odcieniami bardziej grafitowymi oraz szarymi. Przed wieczorową porą, zgodnie z zasadami etykiety w ubiorze, nie wypada zakładać czerni, a tym samym ciemnych butów garniturowych. Na półoficjalne okazje można rozważyć zakup butów brązowych. Im jaśniejszy, tym polecamy większą odwagę, a ponadto przebojowość - u mężczyzn dominują na stopach klasyczne, ciemne barwy.


Buty do garnituru
Krój
Są mężczyźni uwielbiający kombinować z nowinkami, również w sferze eleganckich butów garniturowych. Dobranie zbytnio wymyślnych, rzucających się w oczy butów do klasycznej marynarki ujdzie raczej za klasyczne faux pais. W drugą stronę ta prawidłowość na szczęście nie działa. Prostota w wykończeniu ma tutaj przewagę nad zadartymi noskami, dodatkowymi przeszyciami oraz rozcięciami. Tym samym skromniej ubierający się panowie nie mają się czego wstydzić, z drugiej wszakże strony wyróżnienie się da mężczyznom ubranie się w coś, co będzie przykuwało uwagę pań.

Czy odczuwasz ochotę na kolejne tak samo ciekawe wpisy? Jeśli tak, to chcemy Cię zawiadomić - kliknij i sprawdź tutaj o wiele więcej.

Stąd też krój warto dobierać nie tylko kolorystycznie, lecz i pod kątem stylu bycia i noszenia się.

Sznurówki
Sprawa jest banalna, ale jednak – kupione sznurówki mogą należeć do słabo gatunkowych. Szybkie starcie się, czy pęknięcie wymusi na nas zaopatrzenie się w zamienniki. W przypadku czerni nie warto kombinować z odcieniami, przy brązie można zostawić szerszy „margines” kolorystycznej różnicy. Grunt, aby na odległość sznurowadła nie sprawiły widocznej, rażącej oczy różnicy.
29-11-2022